5 ЧЕРВНЯ 2016 РОКУ ВІДБУДЕТЬСЯ ЗАХІД «ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНИМ ТЕРИТОРІЯМ – ЧИСТОТА ТА УВАГА»

5 червня світова спільнота відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Не залишили поза увагою дану дату і чернігівські екологи. Так, в рамках відзначення цієї дати, 5 червня 2016 року, передбачається проведення на території «Ялівщини» природоохоронного заходу «Природно-заповідним територіям – чистота та увага». Його організаторами виступили регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» та кафедра екології та охорони природи Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка. В цьому році цей захід проводиться вдруге, його було започатковано минулого року під егідою КЗ «РЛП Ялівщина» Чернігівської обласної ради  фахівцями-екологами, громадськістю міста та депутатами облради, за підтримки організації ClimaEast.

Учасниками цьогорічного природоохоронного заходу стануть викладачі та студенти хіміко-біологічного факультету національного педагогічного університету, працівники Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації, представники Чернігівської обласної організації Українського товариства охорони природи, міської організації Всеукраїнської екологічної ліги та партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку». Також запрошуються всі бажаючі.

В рамках заходу відбудеться також презентація проекту "Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС) у розвитку партнерств для сталого використання природно-заповідного фонду України", який реалізовується з початку червня цього року за підтримки Європейського Союзу у співпраці ПМГ ГЕФ та ПРООН. Метою Проекту є широке й ефективне залучення представників громадянського суспільства в природоохоронну діяльність, екологізацію економіки і діяльність в сфері освіти для сталого розвитку в партнерстві з природно-заповідним фондом України.

 

Програма заходу

9-45-10-00

– Збір учасників, тролейбусна зупинка «Ялівщина».

 

10-00 – 10-30

– Інформаційний флеш-моб «Історія Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища» (виступи, вітання гостей, розподіл локацій для прибирання, інструктажі).

 

10-30-12-00

– Природоохоронна діяльність по локаціях:

1-2 групи – прибережна водоохоронна смуга р.Стрижень

3 – лісовий заказник «Ялівщина»

4 – територія РЛП «Ялівщина» вздовж вул. Жуковського

5 – найглибшими ярами «Ялівщини».

 

12-00-12-30

– Презентація пілотного проекту з формування партнерства «Об’єкт ПЗФ – установа освіти» для Чернігівської області на базі міжнародних принципів освіти для стійкого розвитку на платформі ПЗФ (за підтримки Програми малих грантів Глобального екологічного фонду і Програми розвитку ООН).

12-30-13-00

– Екскурсії по території РЛП «Ялівщина» та навчально-наукової станції ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка.

 

13-30-14-30

– Фіточай «Лісові скарби поліської природи».

 

Запрошуємо всіх бажаючих до зеленої перлини Чернігова – 

регіонального ландшафтного парку «Ялівщина»!