Екологічна робота учнів загальноосвітніх навчальних закладів Хорошівського району

Варто відмітити активну екологічну роботу учнів загальноосвітніх навчальних закладів Хорошівського району. Екологічний проект учениці Рижанської гімназії  Житник Анастасії на тему «Екологія сірої чаплі Володарськ–Волинського району», був  визнаний  одним  з кращих  та посів  3 місце у обласному етапі олімпіади з екології. Популяризація природничих дисциплін серед школярів району проходить в рамках Міжнародного природничого інтерактивного  конкурсу «Колосок».

Формуванню екологічних знань, збагаченню життєвого досвіду учнів сприяли проекти «Годівничка», «День зустрічі птахів». Дипломами управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації  відзначені школярі Хорошівської гімназії, Рижанської гімназії, Топорищенського НВК.

Невід’ємною частиною екологічного виховання є робота учнів на пізнавальних екологічних стежинах. У загальноосвітніх закладах району функціонує  10 екологічних стежок, до роботи в яких  залучено 320 учнів.

У популяризації і пропаганді екологічних знань чільне місце займає робота  екологічних бригад. Щорічно проводиться районний етап конкурсу  учнівських  колективів екологічної просвіти  «Земля – наш спільний дім» , забезпечується участь в обласному етапі конкурсу.

Залучення учнівської молоді загальноосвітніх навчальних закладів Хорошівського району до активної участі в роботі гуртків, клубів, об’єднань за інтересами еколого-натуралістичного профілю стало однією з найефективніших форм освіти і виховання підростаючого покоління, формування в учнів почуття відповідальності, гордості і задоволення за зроблену справу, бережливого ставлення до природних багатств рідного краю, відчуття особистої причетності до змін на краще.