Результати першого дня Форуму «Довкілля для Європи»: прогрес України в освіті для сталого розвитку у співпраці з громадськістю та міжнародними партнерами

З 8 червня в м. Батумі (Грузія) розпочала свою роботу Восьма Конференція міністрів «Довкілля для Європи», організована за підтримки Комітету з питань екологічної політики ЄЕК ООН.

Делегація України на чолі з Міністром екології та природних ресурсів Остапом Семераком, представники громадських організацій Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку», Всеукраїнської громадської газети «Розвиток та Довкілля», разом з 600-тьма делегатами з 56 країн, беруть участь в її роботі.

В перший день були розглянути такі основні теми Конференції: «Екологізація економіки в загальноєвропейському регіоні» та «Підвищення якості повітря в інтересах поліпшення стану навколишнього середовища і здоров'я людини». Крім того, в ході Конференції було організовано нараду високого рівня на тему «Освіта в інтересах сталого розвитку» (ОСР).

Зокрема, Остап Семерак під час свого виступу під час наради високого рівня з питань ОСР відзначив прогрес України на шляху виконання Стратегії ЄЕК ООН з питань ОСР, підтримку Україною нового плану дій та майбутніх рамок діяльності по виконанню Стратегії до 2030 року. Зокрема, Міністром було відзначено позитивний імпульс для України, яким стало створення Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку», та зазначено на важливості її подальшої розбудови та підтримки.

Доповідь міністра екології та природних ресурсів України на Батумській конференції

Для довідки: Партнерська мережа «Освіта в інтересах сталого розвитку» була створена в 2010 році за ініціативи та підтримки Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Мінприроди та Програми малих грантів ГЕФ/ПРООН. На сьогодні об’єднує понад 200 учасників з різних цільових груп: громадськість, представники навчальних закладів, національних парків, наукових установ, державних та місцевих органів влади.