В загальноосвітній школі № 225 м. Києва створено еколого-інформаційний дитячий центр

Глобальні довкільні проблеми є наслідком нераціональних людських дій, які у свою чергу спричинені низькою освіченістю. Важливою складовою охорони та збереження довкілля є освіта. Цього разу хотілося б поділитися прикладом щодо впровадження освіти для сталого розвитку серед школярів та їх батьків.

Одним із переможців конкурсу ініціатив на підтримку сталого розвитку молоді, який проводився Партнерською Мережею «Освіта в інтересах сталого розвитку» в рамках співпраці з Програмою малих грантів ПРООН/ГЕФ, стала школа №225 Оболонського району м. Києва, яка спільно з громадською організацією «Зелена свідомість та партнерство» виступила з ініціативою  щодо створення інформаційно-екологічного центру.

Завдяки перемозі школа отримала сучасне обладнанням, зокрема інтерактивну дошку та проектор, які стануть в нагоді не тільки під час шкільного процесу з природничих дисциплін, а й позашкільної діяльності та можуть слугувати прикладом для колег та учнів інших шкіл.

Центр організовує свою діяльність під девізом «Дій локально – мисли глобально!», а основною ідеєю є: «Хто володіє інформацією - той володіє світом». Створення інформаційно-екологічного центру дозволить підвищити освіченість щодо проблем збереження довкілля та сталого розвитку серед школярів, їх батьків та педагогів. На базі Центру вже проводяться поточні заняття, зустрічі, майстер-класи тощо. Також плануються регулярні кінопокази щодо глобальних екологічних проблем, їх запобігання та вирішення. Завданням Центру є формування нового екологічного мислення, свідомого ставлення громадян до природи, розуміння особистої відповідальності кожного за стан довкілля, любові до рідної природи, прагнення зберегти її в ім’я теперішнього та майбутніх поколінь.