Знаєте, про що цвірінькають синиці, коли зранку заглядають до вас у вікно? Вони питають: “Де наші годівниці?”
Чому потрібно підгодовувати птахів взимку?
Протягом зими найбільший ворог для птахів — голод. Холод птахи легше переносять ніж люди, у них вища температура тіла, наприклад температура тіла синиці великої 42 С. Але щоб підтримати таку високу температуру потрібно постійно їсти! Саме тому дрозди, жайворонки, снігурі, омелюхи, вівсянки підкоришники та інші прилітають зимувати до міст. Цього року птахи прилетіли досить рано, це означає, що дорогою до міста у них було мало їжі.
Підгодовувати птахів в взимку найліпше у годівничках.
Годівниця — знайомий з дитинства предмет. Зробити її можна просто і кількість способів безмежна. Для цього не обов’язково бути вправним майстром чи мати спеціальні інструменти, головне мати час та натхнення.
Головні вимоги для годівниць:
- матеріал, що не розмокає
- накриття, щоб корм не засипало снігом
- бортики, щоб корм не розсипався
Для дрібного птаства — синиць, горобців, можна зробити прості годівниці з пакетів з-під молока, пластикових пляшок, бляшаних банок та інших підручних матеріалів.
Для того, щоб до годівниці прилітали дятли, воронячі та інші більші птахи бажано, щоб основа годівниці була міцно закріплена і не балансувала.
Звісно, годівникам птахів хочеться мати винагороду у вигляді спостерігання за птахами. Для цього можна повісити годівничку біля вікна. Звісно, до будівель будуть прилітати звичні птахи — голуби, синиці, горобці, граки, ґави, сороки, можливо навіть дятли. Для більш обережних пернатих — повзиків, підкоришників, снігурів, омелюхів та дроздів годівниці ліпше вішати в парковій зоні.
Пам’ятайте, що сконструювати та повісити годівницю недостатньо, необхідно її регулярно поповнювати. Поки не випав сніг, можна класти корм раз в кілька днів, щоб птахи запам'ятовували місце, де розташована годівничка. З випаданням снігу пернатих варто підгодовувати щодня.
Зразки годівниць: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.713229012101011.1073741831.227...