В рамках Міжнародного екологічного форуму «Довкілля для України» 23 квітня 2014 року відбувся круглий стіл на тему «Безперервна екологічна освіта як інструмент формування суспільної екологічної свідомості». В роботі круглого столу взяли участь близько 70 осіб – представники Мінприроди України, вищих та загальноосвітніх навчальних закладів, Малої академії наук України, органів місцевої влади та самоврядування, громадських організацій.
Учасники круглого столу ознайомилися із досвідом та діяльністю Малої академії наук України, заслухали доповідь про впровадження в Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління Мінприроди адаптованого курсу «Наукові основи збереження біорізноманіття», поділилися досвідом у розробці та впровадженні інтерактивних методів навчання, зокрема екоігор. На заході також відбулася презентація сайту «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні» (http://ecoosvita.org.ua/) та обговорювалися завдання та роль Партнерській мережі освіти в інтересах сталого розвитку відповідно до приниципів ініціативи ЄЕК ООН «Освіта в інтересах сталого розвитку». Окрема дискусія були присвячена питанням щодо перспектив розвитку та існуючим викликам процесу освіти в інтересах сталого розвитку в Україні, з огляду на завершення в 2015 році Десятиріччя освіти для сталого розвитку, проголошеного ЮНЕСКО.
За результатами роботи круглого столу було сформовано пропозиції до резолюції Міжнародного екологічного форуму «Довкілля для України 2014». Зокрема, для підвищення ефективності реалізації державної екологічної політики та сприяння формуванню екологічної свідомості і відповідальності необхідно забезпечити:
- підвищення кваліфікації та регулярну перевірку знань з питань охорони довкілля, раціонального природокористування та екологічної безпеки всіх посадових осіб, які приймають екологічно значущі управлінські рішення та чия діяльність впливає на навколишнє середовище;
- відновлення роботи Міжгалузевої робочої групи з питань екологічної освіти та освіти в інтересах сталого розвитку;
- підготовку проектів Стратегії освіти в інтересах сталого розвитку та Національного плану дій щодо впровадження Стратегії освіти в інтересах сталого розвитку.
- розвиток Партнерської мережі освіти в інтересах сталого розвитку відповідно до принципів ініціативи ЄЕК ООН «Освіта в інтересах сталого розвитку».