Словами щирої подяки та підтримки учасників Форуму привітали представники Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської обласної державної адміністрації, Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, Сарненської районної державної адміністрації, Сарненської міської ради, Керівного комітету ГЕФ ПМГ, Сарненської гімназії.
Форум відбувся за підтримки Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ, організатором Форуму виступила Дитяча громадська організація «Екологічний клуб «Паросток» та інші громадські організації з Неурядової мережі ГЕФ ПМГ в Україні. Участь у Форумі взяли більше 100 школярів, 50 вчителів та педагогів ВУЗів з більше ніж 25 навчальних закладів та 10 областей України: Рівненської, Житомирської, Волинської, Луганської, Донецької, Полтавської, Запорізької, Кіровоградської, Київської та Сумської, а також науковці, представники 10 громадських організацій та об’єднань громади, органів місцевої влади та державних інституцій в сфері охорони навколишнього природного середовища.
Під час конференції та круглого столу «Екологічна освіта для сталого розвитку» учасники Форуму започаткували платформу для обговорення та визначення основних напрямків екологічної освіти дітей для сталого розвитку, обмінялися досвідом щодо найкращих навчальних практик в сфері екологічної освіти, важливості підготовки та запровадження навчальних програм та модулів, підготовки та підвищення кваліфікації з питань екологічної освіти, створенні Партнерської мережі та спеціалізованого сайту з питань освіти в інтересах сталого розвитку в Україні. Зокрема, проректор з науково-педагогічної роботи Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Барановська Ванда Євгеніївна поінформувала про основні цілі, завдання та результати реалізації національної ініціативи «Зелений клас», яка розпочала свою роботу в 2013 році за особистої підтримки Міністра екології та природних ресурсів України Проскурякова Олега Альбертовича та спрямована на досягнення активного екологічно дружнього відношення школярів до навколишнього середовища, розвиток та впровадження освіти для сталого розвитку. Довгостроковою метою ініціативи «Зелений клас» є виховання екологічно освічених та свідомих громадян України, які в професійній діяльності будуть сприяти впровадженню екологічно дружніх технологій виробництва та організації праці. За результатами конференції та круглого столу було розроблено Резолюцію Форуму з метою її направлення до Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та Європейської економічної комісії ООН, українських державних органів влади.
Школярі – учасники Форуму з 10 областей України були захоплені цікавою та пізнавальною програмою, особливо розмаїттям екологічних майстер-класів. Зокрема, для дітей було підготовлено та проведено заняття з виготовлення орігамі та заняття «Від непотрібного до корисного» з виготовлення підвазонників із вторинних матеріалів. На заняттях «Лікарські рослини» та «Український оберіг» школярі змогли не лише поглибити свої знання стосовно флори рідного краю, але й приготувати трав’яні суміші за власним рецептом, виготовити своїми руками обереги для оселі. Надзвичайно цікавим для дітей стало заняття «Знайомство з роботою метеоприладів та спостереженням за погодою», де вони навчилися працювати з метеоприладами, фіксувати результати спостережень. Переможницею 22-го Міжнародного конкурсу дитячих малюнків ЮНЕП на тему навколишнього природного середовища в Європейському регіоні Захарчук Євгенією та її керівником було проведено еко-пленер «Малюємо наше майбутнє», на якому діти займалися виготовленням еко-сувенірів. Під час екологічної гри «Зелений менеджер», діти вчилися бути справжніми господарями та управлінцями в своїх країнах, балансувати між забезпеченням життєво необхідними ресурсами та викидами вуглецю з метоюзбереження рідної планети задля майбутніх поколінь, так звана «жива гра» з практичної реалізації Рамкової конвенції ООН про зміну клімату
Колектив Сарненської гімназії та ДГО «Екоклуб «Паросток» підготували приємні сюпризи для школярів. Було проведено екстрим-квест «Ключі від центру Рівненського Полісся», показ дитячої еко-моди «Шанс», флеш-моб «На нас надіється Земля!» та екологічну вікторину «Кращий знавець екології». Переможці отримали почесні грамоти, а також цінні та корисні призи. Другий день Форуму був не менш захоплюючий та цікавий. Діти взяли активну участь узмаганні зі спортивного туризму «Абетка урочища Залив» та екскурсії до Рівненського природного заповідника.
Дізнатися більше про результати роботи Форуму на сайті: http://sarnyparostok.com.ua/ekologichni-novini. Інформація буде оновлюватися протягом тижня з моменту завершення Форуму.