Міністр Олег Проскуряков привітав школярів з початком навчального року

1 вересня 2013 року Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков привітав учнів спеціалізованої загальноосвітньої школи № 5 в м. Буча з початком навчального року.

«Збалансований розвиток держави неможливий без системної екологічної освіти, яка є стрижнем освіти для сталого розвитку і невід’ємною частиною навчального-виховного процесу. Одержання екологічних та природоохоронних знань дає можливість кожній людині усвідомити свою відповідальність за навколишнє середовище та спробувати жити і діяти по-новому – щоб бути впевненим: ресурсів нашої планети вистачить для усіх і сьогодні, і завтра», - відзначив Очільник Мінприроди.

В рамках святкування Міністр Олег Проскуряков передав загальноосвітній школі № 5 наступні подарунки:

1. Обладнання для діяльності «Зеленого класу»:

– комп’ютер, інтерактивна дошка, проектор, роутер ;

2. Методичні матеріали школярам:

– подарунки -"Зелені пакети" від ОБСЄ;

– комплект дисків з фільмами, казками на екологічну тематику для екологічного кінозалу, зеленими уроками тощо;

– підручники "Уроки для сталого розвитку".

Мова йде про видані за підтримки Мінприроди України експериментальні посібники з курсу за вибором для 1-2 х класів «Школа друзів планети», посібники «Моя щаслива планета» для 3-4-х класів, «Уроки для сталого розвитку», 8-х, 9-х класів .

«Необхідність дбайливого ставлення до довкілля закладається ще у ранньому віці. Саме «Уроки сталого розвитку» - це захоплива подорож. Нові підручники навчать вас піклуватись про нашу планету та розумно використовувати її багатства», - сказав Олег Проскуряков.

На такій методології побудований новий навчальний предмет загальноосвітньої школи в Україні «Уроки для сталого розвитку», що є однією з перших у світі вдалих спроб імплементації нових педагогічних підходів і нового змісту освіти для сталого розвитку у шкільний навчальний план. Він розробляється групою вчених і педагогів Національної академії педагогічних наук України та громадських організацій «Вчителі за демократію і партнерство» (Україна), Глобальний план дій (Швеція).

Мінприроди України, Інформаційно-просвітницький Орхуський центр Державної екологічної академії надають підтримку у розвитку програми «Освіта для сталого розвитку».

«Розуміння поняття «сталий розвиток» і досвід діяльності, отриманий учнями на цих уроках сприятимуть формуванню екологічно врівноважених звичок і дружнього до довкілля способу повсякденного життя, надаватимуть впевненість дітям, що у них, у країни і у планети є майбутнє», - резюмувала Галина Сєрова, директор інформаційно-просвітницького Орхуського центру .

Аналогічні подарунки були також вручені представниками Міністерства екології та природних ресурсів учням гімназії "Апогей" в м. Київ, та Закарпатській ЗОШ I-IIIступеня № 6 в м. Ужгород.