«Йорданське святкування» у Яворівському національному природному парку

«Йорданське святкування» у відпочинковому осередку «Верещиця» Яворівського національного природного парку (Яворівський район Львівської області) зібрало понад 5 тисяч осіб.

Відстань у півтори тисячі кілометрів не стала на заваді для Олександра Сибульчака із м. Вороніжа (Росія). Він разом із родиною приїхав на Львівщину аби відчути справжній дух Різдвяних свят. Дізнавшись про Йорданське торжество на Верещиці, пан Олександр став його учасником. Найбільше гостю запам’яталася мальовничість розточанських краєвидів, а також щирість та самобутність українців.

Цьогоріч кількість бажаючих зануритися у крижану купіль досягла рекордного значення – понад 2 тисячі осіб без вагань пірнули в ополонку. Серед сміливців жінки та діти. Семирічний Тарас Дмитрів із смт. Шкло вже четвертий рік поспіль купається в йорданській воді. Батьки хлопця кажуть, що кращого загартування годі і шукати, адже купання в ополонці в день Водохреща Господнього – запорука доброго здоров’я на весь рік.

Директор Яворівського національного природного паку Михайло Біляк переконаний, що «Йорданське святкування» є надзвичайно важливим не лише як засіб збереження та примноження народних традицій та обрядів, а й як основа виховання дбайливого ставлення до природи. До того ж, величне свято єднає усіх у спільній молитві, бо за доброю традицією обряд освячення води здійснюють священики різних конфесій, каже керманич природоохоронної установи.

Після купелі всі бажаючі мали нагоду посмакувати чаєм із розточанського різнотрав’я та зігрітися біля спільної ватри. Тепло багаття підсилювали виступи фольклорних колективів, народних музик, вертепів та зовсім малих колядників, які чисельно з’їхалися з різних куточків Яворівщини. яндекс