22 квітня 2015 року відбувся круглий стіл на тему: "Освіта в інтересах сталого розвитку, сталі державні закупівлі та інші важливі чинники розвитку "зеленої економіки" в Україні"

22 квітня 2015 року в рамках Міжнародного екологічного форуму "Довкілля для України"  відбувся круглий стіл на тему: "Освіта в інтересах сталого розвитку, сталі державні закупівлі  та інші важливі чинники розвитку "зеленої економіки" в Україні". В роботі круглого столу взяли участь представники від Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Представництва делегації ЄК в Україні, Національної академії педагогічних наук України, профільних закладів науки і освіти, Партнерської мережі освіти для сталого розвитку, неурядових громадських організацій України та інші зацікавлені сторони.

Тимошенко Н.І., завідувач сектором природничої та аграрної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, розповіла про основні реформи, що впроваджуються наразі її установою, які нововведення слід очікувати; підкреслила сильні та слабкі сторони цих реформ.

На круглому столі також обговорювалися питання щодо того, як поєднати освіту в інтересах сталого розвитку, сталі закупівлі та "зелену" економіку. Зокрема Барановська В.Є. у своїй доповіді підкреслила, що все це є компонентами сталого розвитку, і тому одне не можливе без іншого. 

Особливий акцент на круглому столі було зроблено щодо діяльності Партнерської мережі "Освіта в інтресах сталого розвитку ". Було зазначено, що за останній рік до Мережі приєдналися близько 60 учасників. Крім того, під час заходу  приєднатися до Мережі виявили бажання ще близько 10 нових учасників. 

Чимало доповідей та обговорень було присвячено інтерактивним методам навчання, зокрема наголошувалося на актуальності запровадженню онлайн-курсів, використанню інтернет-технологій та екологічних ігор для навчального процесу. Було представлено такі напрацювання як екологічні ігри "Зелений менеджер", "Зелене місто майбутнього", "Рибний бізнес", онлайн-курс "Основи сталого розвитку", а також ряд публікацій з питань освіти для сталого розвитку. 

Круглий стіл організовано завдяки проекту ЄС-НПО "Розвиток потенціалу для впровадження сталих державних закупівель в Україні" при підтримці Програмі малих грантів ПРООН-ГЕФ.

Крім того, Партнерська мережа "Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні" продемонструвала свої досягнення під час спеціалізованої виставки з питань освіти для сталого розвитку в рамках Міжнародного Форуму "Довкілля для України 2015".

Детальніше про Форум читайте на сайті: http://group-expo.com/