23 квітня 2019 року у НЕНЦ пройшов тренінг «Дій за озон»

23 квітня 2019 року командою  проекту ПРООН-ГЕФ «Підвищення рівня обізнаності щодо захисту озонового шару та пом’якшення наслідків зміни клімату» в рамках Всеукраїнського науково-освітнього семінару-практикуму «Еколого-освітня діяльність як запорука збереження біорізноманіття для сталого розвитку» було проведено тренінг «Дій за озон».  До участі у семінарі-практикумі долучилось понад 100 осіб, зокрема педагоги закладів загальної середньої та позашкільної освіти, науковці, завідуючі кафедрами екології закладів вищої освіти, керівники дитячих громадських організацій, менеджери з еколого-освітньої роботи установ природно-заповідного фонду, представники громадських екологічних та природоохоронних організацій та екологічна громадськість України.

Всім учасникам семінару-практикуму  було  презентовано аспекти діяльності, інструменти, результати та цілі вищезазначеного проекту.

Після пленарного засідання до участі у тренінгу «Дій за озон» долучилось понад  20 освітян. Система «Train-the-trainer», за якою проводиться тренінг дає можливість учасникам навчитися проводити курс екологічних уроків та акцій, з використанням інтерактивних підходів та інноваційних інструментів на тему захисту озонового шару та проблеми глобального потепління у закладах, які представляють. Такі освітні заходи дають можливість молоді дізнатися про альтернативні речовини, які можна використовувати в повсякденному житті та господарській діяльності на противагу  шкідливим озоноруйнівним речовинам, негативний вплив УФ-випромінювання на людину та навколишнє середовище, про принципи Монреальського протоколу, тощо.

Під час Всеукраїнського науково-освітнього семінару-практикуму експерти проекту представили сучасні просвітницькі матеріалів для молоді шкільного віку за прикладом кращих практик Озонового Секретаріату ЮНЕП.

Проект було проведено в рамках проекту ПРООН-ГЕФ «Підвищення рівня обізнаності щодо захисту озонового шару та пом’якшення наслідків зміни клімату» за підтримки Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні»