Чернігівська область лідирує з поширення обізнаності в рамках акції «Дій за озон»

На Чернігівщині у червні 2019 року відбулася серія акцій «Дій за озон». Зокрема, акції проведено для вихованців ліцею № 15 м. Чернігова, Чернігівської ЗОШ № 5, Деснянської ЗОШ, Радичівської ЗОШ, Іваньківської ЗОШ, Покошинської ЗОШ, Крисківської ЗОШ. Крім того, участь у організації акцій взяли співробітники та представники Мезинського національного природного парку, Чернігівської обласної організації Українського товариства охорони природи та Національного університету «Чернівський колегіум імені Т.Г. Шевченка». Загалом у акціях взяли участь вже близько 500 осіб.

Учнівська молодь Чернігівщини дізналася про озон, значення озонового шару для людини та планети в цілому, необхідність його збереження, шкідливу дію ультрафіолетового випромінювання та способи захисту від нього.

Серед учасників акцій були також діти з особливими освітніми потребами. Учні, які навчаються за інклюзивною формою навчання брали активну участь в іграх, конкурсах, вправах тощо.

Також учні малювали малюнки на захист озонового шару, зробили кольоровий відбиток своєї долоньки, де написали, що робитимуть для збереження навколишнього середовища. Під час екологічних ігор «Дій за озон» діти набули нових знань, навчилися із більшою увагою ставитися до всіх речовин, що потрапляють в атмосферу, отримали корисні подарунки, а також весело і цікаво провели час.

Учителі Чергінівщини отримали екологічні ігри, які будуть використовувати у своїй роботі з учнівською молоддю в освітньому напрямку для сталого розвитку.

 

Акції «Дій за озон» проведено в рамках Грантової програми «Захист Землі від руйнування озонового шару та пом’якшення наслідків зміни клімату в Україні: спрямування на зміцнення потенціалу та підвищення обізнаності» Проекту ПРООН-ГЕФ «Початкова реалізація прискореного вилучення з обігу гідрохлорфторвуглеводів (ГХФВ) в регіоні країн з перехідною економікою»