Однією з найактуальніших екологічних проблем спричиненою діяльністю людини є руйнація озонового шару. На жаль, в Україні дуже низький рівень проінформованості стосовно озоноруйнуючих речовин, важких металів та відходів. Проект ПРООН-ГЕФ ПМГ «Поширення обізнаності щодо впливу глобального потепління та захисту озонового шару як запорука сталого розвитку» перший в Україні, присвячений проблемі руйнування озонового шару та дає можливість дізнатися про альтернативні речовини, які можна використовувати в повсякденному житі та господарській діяльності навзаєм шкідливим озонруйнуючим речовинам, негативний вплив УФ-випромінювання на людину та навколишнє середовище, про умови Монреальського протоколу та необхідність запобігання руйнації озонового шару.
Для розвитку екологічної освіченості у молоді, проект проводить низку тренінгів для вчителів «Дій за озон!» з впровадження навчального комплекту для закладів загальної середньої освіти «Озонекшен». Ці тренінги дають можливість викладачам навчитися за системою «Train-the-trainer» та проводити курс екологічних уроків на тему захисту озонового шару та проблеми глобального потепління,.
Навчальний комплект «Озонекшн» спрямований на підвищення рівня обізнаності серед учнівської молоді, віком від 13 до 16 років, у закладах загальної середньої освіти щодо проблеми зміни клімату та необхідності захисту озонового шару.
Комплект складається з двох посібників один для вчителів, інший для учнів. В них представлено ряд взаємопов’язаних завдань та вправ. За допомогою посібника учні можуть розвивати власні ідеї та отримувати фундаментальні знання.
Комплект посібників стимулює молодь брати активну участь в дискусіях з питань руйнування озонового шару; розповідає про його потенційний вплив на людину, навколишнє середовище і на планету в цілому. Цей підручник також дає молоді можливість створити свої власні проекти для вирішення екологічних проблем.
Посібник дає учням можливість:
– розширити розуміння проблем збереження озонового шару;
– дізнатися про зв’язок між озоноруйнуючими речовинами і зміною клімату;
– висловити свої думки про те, що потрібно зробити на місцевому рівні;
– створити свої власні проекти для захисту озонового шару на рівні школи та суспільства;
– представити ідеї на міні-конференції з реалізації Монреальського протоколу;
– розробити власний варіант Монреальського протоколу;
Оригінал посібника - «OzonAction Education Pack for Secondary Schools», було розроблено з метою виконання умов Монреальского протоколу програмою розвитку ООН з навколишнього середовища-ЮНЕП для дітей та юнацтва.
Навчальний комплект для закладів загальної середньої освіти «Озонекшн» можна завантажити за посиланням
/sites/default/files/imce/6204-r-edupack5_secschool_teacherbook_ukr_2.pdf
/sites/default/files/imce/6203-e-edupack_secschool_student_ukr_2.pdf