Екологічний курс з впровадження навчального комплекту для закладів загальної середньої освіти «Озонекшен»

Однією з найактуальніших екологічних проблем спричиненою діяльністю людини є руйнація озонового шару.  На жаль, в Україні дуже низький рівень проінформованості стосовно озоноруйнуючих речовин, важких металів та відходів.  Проект ПРООН-ГЕФ ПМГ «Поширення обізнаності щодо впливу глобального потепління та захисту озонового шару як запорука сталого розвитку» перший в Україні, присвячений проблемі руйнування озонового шару та дає можливість дізнатися про альтернативні речовини, які можна використовувати в повсякденному житі та господарській діяльності навзаєм шкідливим озонруйнуючим речовинам, негативний вплив УФ-випромінювання на людину та навколишнє середовище, про умови Монреальського протоколу та необхідність запобігання руйнації озонового шару.

Для розвитку екологічної освіченості у молоді, проект проводить низку тренінгів для вчителів «Дій за озон!» з впровадження навчального комплекту для закладів загальної середньої освіти «Озонекшен». Ці тренінги дають можливість викладачам навчитися за системою «Train-the-trainer» та проводити курс екологічних уроків на тему захисту озонового шару та проблеми глобального потепління,.

              Навчальний комплект «Озонекшн» спрямований на підвищення рівня обізнаності серед учнівської  молоді, віком від 13 до 16 років, у закладах загальної середньої освіти щодо проблеми зміни клімату та необхідності захисту озонового шару.   

         Комплект складається з двох посібників один для вчителів, інший для учнів. В них представлено ряд взаємопов’язаних завдань та вправ. За допомогою посібника учні можуть розвивати власні ідеї та отримувати фундаментальні знання.

         Комплект посібників стимулює молодь брати активну участь в дискусіях з питань руйнування озонового шару; розповідає про його потенційний вплив на людину, навколишнє середовище і на планету в цілому. Цей підручник також дає молоді можливість створити свої власні проекти для вирішення екологічних проблем.

Посібник дає учням можливість:

– розширити розуміння проблем збереження озонового шару;

– дізнатися про зв’язок між озоноруйнуючими речовинами і зміною клімату;

– висловити свої думки про те, що потрібно зробити на місцевому рівні;

– створити свої власні проекти для захисту озонового шару на рівні школи та суспільства;

– представити ідеї на міні-конференції з реалізації Монреальського протоколу;

– розробити власний варіант Монреальського протоколу;

              Оригінал посібника - «OzonAction Education Pack for Secondary Schools», було розроблено  з метою виконання умов Монреальского протоколу програмою розвитку ООН з навколишнього середовища-ЮНЕП для дітей та юнацтва.

Навчальний комплект для закладів загальної середньої освіти «Озонекшн»  можна завантажити за посиланням

/sites/default/files/imce/6204-r-edupack5_secschool_teacherbook_ukr_2.pdf

/sites/default/files/imce/6203-e-edupack_secschool_student_ukr_2.pdf