IV Всеукраїнський екологічний форум «Охорона природи в Україні: стан та перспективи збереження»

4-5 квітня 2018 року в  Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді МОН України у м. Києві за підтримки Національнаї екологічної Ради та Українського товариства охорони природи відбувся IV Всеукраїнський екологічний форум «Охорона природи в Україні: стан та перспективи збереження».

Програма Форуму включала  пленарні засідання, роботу дискусійних майданчиків та круглих столів та неформальне спілкування. Головною темою заходу стали питання, що стосуються охорони природи в Україні, сучасних світових тенденцій щодо збереження природних ресурсів планети та завдань освіти щодо реалізації закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»; сприяння співпраці органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, науки; підвищення рівня відповідальності та зацікавленості у міжгалузевому співробітництві; налагодження та зміцнення міжнародного співробітництва.

До участі у заході були залучені представники органів державної влади та місцевого самоврядування, науковці, завідуючі кафедрами екології закладів вищої освіти, педагоги закладів загальної середньої та позашкільної освіти, керівники дитячих громадських організацій, менеджери з еколого-освітньої роботи установ природно-заповідного фонду, представники громадських екологічних та природоохоронних організацій та екологічна громадськість України.

Також, під час форуму була організована тематична виставка «Природоохоронна діяльність закладів освіти, установ ПЗФ та громадськості» на якій представники партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку» та партнери Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ презентували та розповсюдили інформаційно-просвітницькі матеріали, методичні публікації, єко-ігри та ін., з метою розширення спроможності вчителів та учнів в освітніх закладах шляхом впровадження елементів екологічної освіти в інтересах сталого розвитку.