Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології»

22 -23 листопада 2018 року в м. Києві пройшов Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології». Ключовою темою Форуму стало формування програм щодо поводження з відходами для об’єднаних територіальних громад: проблемні питання та кращі практики. Участь у заході взяли більш ніж 300 осіб з усіх регіонів України.

Форум пройшов за підтримки Всеукраїнської екологічної ліги, Національного молодіжного центру «Екологічні ініціативи», Екологічної рециклінгової асоціації України, Програми малих грантів Глобального екологічного фонду та Програми розвитку ООН, Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Під час Форуму було розглянуто  проблемні питання та кращі практики формування та реалізації програм щодо поводження з відходами на місцевому та регіональному рівнях, у територіальних громадах, обговорено стан поводження з небезпечними відходами та відходами сільського господарства в Україні, ознайомлено з сучасними розробками українських науковців щодо екологічно безпечного перероблення та утилізації відходів.

Учасники мали змогу презентувати кращі практики поводження з відходами, поділитися набутим досвідом та відвідати полігон твердих побутових відходів у с. Підгірці Київської області.

Свої здобутки та кращі практики у сфері поводження з відходами на Форумі представила також Партнерська мережа "Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні", участь якої стала можливою завдяки підтримки ПМГ ПРООН\ГЕФ.