Неурядова мережа ГЕФ-ПМГ в Україні взяла участь у обговоренні «Стратегії 2020» Президента України

29 вересня 2014 року у Національному університеті "Києво-Могилянська академія" відбулося громадське обговорення «Стратегії 2020» Президента України. На обговоренні було представлено бачення реалізації «Стратегії 2020», зокрема, презентовано перелік пріоритетних реформ та ключові показники успішності розвитку країни. Обговорення пройшло у рамках діяльності Національної ради реформ під головуванням заступника Глави Адміністрації Президента, Голови виконавчого комітету Національної ради реформ Дмитра Шимківа.

До участі в обговоренні були запрошені представники громадських організацій, громадські діячі, експерти і науковці, представники бізнес-асоціацій та ЗМІ. Взяли участь у обговреннях і представники Неурядової мережі ПГМ ГЕФ в Україні.

Метою реформ визначено досягнення європейських стандартів життя та гідного місця Україні в світі. «Стратегія-2020» включає в себе більше 60 реформ. Першочерговими з них стануть оновлення влади та антикорупційна реформа, судова реформа, децентралізація та реформа державного управління, дерегуляція та розвиток підприємництва, реформи правоохоронної системи, системи національної безпеки та оборони, охорони здоров’я та податкова реформа. Також визначені дві першочергові державні програми – енергонезалежності та популярізації України у світі.

Серед ключових показників, яких планується досягти до 2020 року, - з $8508 до $16000 підвищити долю ВВП на душу населення, піднятися з 112 місця до першої «двадцятки» у рейтингу легкості ведення бізнесу, залучити $40 млрд прямих іноземних інвестицій, довести військові витрати з нинішніх 1,02% до 5% від ВВП, підвищити середню тривалість життя на 3 роки.