Автором і координатором проекту є учасник Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні», кандидат філософських наук, член Національної спілки журналістів України і Національної спілки письменників України, доцент кафедри гуманітарної освіти Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти – Наталія Дев’ятко.
Початкова ідея полягала в тому, щоб створити збірку творів сучасних авторів, які можна без жодних застережень давати дітям. З іншого боку автор проекту хотіла з’ясувати, як бачать сучасну літературу юні читачі, чим цікавляится, чого очікують від письменників, що їх дратує. Бо те, як бачать літературу для дітей дорослі та якою хочуть бачити її діти, суттєво відрізняється.
В процесі втілення Всеукраїнський проект значно розрісся та набув статусу міжнародного. На конкурсній основі проводився відбір прозових та віршованих творів українських письменників присвячених історії, природі, красі рідного краю. З поданих творів обрали близько сотні, від 54 авторів з Києва, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької і Чернівецької областей, а також з м. Нетанія (Ізраїль) і м. Сіфорд (Вірджінія, США).
Далі до проекту долучилися школярі і студенти. До віршів, оповідань і кількох повістей було намальовано понад 200 ілюстрацій за вибором юних читачів та створено аудіо версію більшості творів. Обсяг електронної книги майже 700 сторінок. Озвучення творів складає понад 10 годин аудіозапису. Також за мотивами творів було створено 5 анімацій.
Два розділи «Світ навколо нас» і «Барви України» адресовані дошкільникам і школярам молодшого шкільного віку, розділи «Людина і Природа» та «На порозі майбутнього» – для середнього і старшого шкільного віку.
Створюючи електронну книгу, використовували інноваційний принцип – «діти навчають дітей», який, незважаючи на захоплені розмови навколо нього, на загал через його енергозатратність використовують украй рідко. Наталія Дев’ятко ще раз переконалася в тому, що й так знала: коли діти залучені до співтворчості, твір впливає на них значно більше, ніж коли вони просто були б його пасивними читачами. Загалом у проекті взяли участь понад 130 школярів та студентів.
Два твори іншого партнера мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні», молодшого наукового співробітника НПП «Голосіївський» (Київ), сучасної письменниці Олени Крижановської увійшли в цей проект: «Первоцвіти – усмішка весни (екологічні есе: акровірші та роздуми) та «Історія рудохвостих» (з циклу «На межі міста і лісу»).
Разом із професійними письменниками юні художники, аніматори та читці створили якісну книгу, яка буде розповсюджена по навчальних закладах і бібліотеках України.
Книгу вже презентували у Дніпропетровську та Києві. Можливо продовження в інших містах України.
Електронну та аудіо версії книги у повному обсязі можна скачати тут: http://www.ex.ua/93026568