Оголошені переможці Всеукраїнського дитячого конкурсу «Друге життя побутових відходів»

4 червня 2015 року було підведено підсумки Всеукраїнського дитячого конкурсу «Друге життя побутових відходів» в рамках щорічного Всеукраїнського дитячого екологічного форуму, організованого Партнерською мережею «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні» за підтримки Програми малих грантів Глобального екологічного фонду та Програми Розвитку ООН в Україні, Міністерства екології та природних ресурсів України. Конкурс сприяв поінформованості школярів про існуючі екологічні проблеми, пов’язані з побутовими відходами, та вихованню активної громадянської позиції у справі відповідальності за стан довкілля.

У конкурсі взяли участь більше ніж 150 дітей молодшого та середнього шкільного віку з різних куточків України. Особливо активними виявилися школярі з Луганської, Донецької та Рівненської областей. Журі конкурсу було дуже важко визначити 10 найкращих серед такого розмаїття чудових та креативних робіт.

Врешті, перше місце судді віддали Артуру Молодчаному з Тернополя. Замість того, аби викидати папір, хлопець використовує його творчо – виготовляє корисні речі з паперових трубочок. Так, на своїй персональній шкільній виставці він представив ряд власноруч створених виробів: кошики, вази, підставки для олівців, сувеніри та прикраси. Таким чином, говорить Артур, він виконує кілька важливих речей: береже природу, зменшує кількість сміття, створює подарунки для рідних та друзів й вдосконалює власні вміння, які можуть знадобитися йому в майбутній професії.

Друге місце дісталося Павлу-Вадиму Козловському зі Львова, котрий розробив технологію очистки води за допомогою фільтру з використаних ПЕТ-пляшок. За допомогою подрібненого пластику можна здійснювати попереднє очищення води і, таким чином, значно подовжувати роботу домашніх фільтрів. Таку технологію, зазначає переможець, можна використати у польових та побутових умовах, а також в екстремальних ситуаціях.

Софії Онищук з Бердичівського району Житомирської області журі віддало третє місце. Дівчинка власним прикладом доводить, як можна значно зменшити кількість сміття, якщо використовувати поліетилен для різноманітних виробів. Із поліетиленової стрічки вона виготовила цілу колекцію аксесуарів: сумки, килимки, прикраси, підставки. Викинуті пакети переробляються тисячоліттями, натомість, каже Софія, цей матеріал є довговічним, простим у використанні, дешевим й може дуже довго слугувати у якості корисного виробу.

Також, до десятки найкращих увійшли роботи Микити Парубця (м. Запоріжжя), Алевтини Сиротюк (Херсонська область), Тетяни Поливчук (Житомирська область), Ірини Шевченко (м. Тернопіль), Лізи Огороднійчук (Житомирська область), Аліни Яворської (Рівненська область) та Демченко Дарії (м. Черкаси). Учасники довели, що вторинні матеріали можна використовувати з користю як для себе, так і для навколишнього середовища.

10 переможців конкурсу отримали почесні грамоти та цінні подарунки. Також журі визначило цілу низку учасників, які отримають грамоти за активну участь у конкурсі та заохочувальні призи.

Організатори конкурсу щиро дякують за активну участь та вітають переможців конкурсу!

Детальніше у газеті "Розвиток та довкілля"