Підсумки 9-ої Конференції міністрів довкілля регіону ЄЕК ООН у м. Нікосія,

5-7 жовтня 2022 року в м. Нікосія (Кіпр) проходила Конференція Міністрів довкілля регіону ЄЕК ООН. Конференція Міністрів довкілля ЄЕК ООН є керівним органом та визначною подією в регіоні, яка визначає політику та стратегію розвитку європейського регіону на наступні 4 роки.

Процес “Довкілля для Європи” є унікальним партнерством держав-членів, що знаходяться в регіоні ЄЕК ООН, організацій системи Організації Об’єднаних Націй, міжурядових, регіональних організацій та груп, платформою для діалогу і співробітництва не тільки між урядами, але й з міжнародними структурами, представниками муніципалітетів, громадських організацій і бізнесу.

В цьому році Конференція проходила під слоганом «Планета, що трансформується».  Окрема увага була приділена результатам співпраці країн-учасниць за 30 років з екологізації, зеленої економіки, сталих інфраструктурних змін, туризму, перегляду дорожньої карти для запровадження освіти в інтересах сталого розвитку до 2030 року. Конференція Міністрів довкілля об’єднала понад 1000 учасників з понад 56 країн, понад 22 Міністри взяли участь та вчергове довели, що спільні дії з питань довкілля та освіти знаходять  підтримку та будуть впроваджені не тільки в Європи, а й на 4 континентах (Європа, Азія, Африка та Америка).

Враховуючи особливу роль  питань освіти в інтересах сталого розвитку для розвитку та майбутнього європейського регіону, в рамках Конференції була проведена окрема зустріч Міністрів довкілля та Міністрів освіти, під час якої було підтверджено важливість досягнення Цілей сталого розвитку в освітньому процесі до 2030 року.

Разом з цим в центрі Конференції  поточна ситуація та наслідки війни росії в Україні для екології європейського регіону, безпеки та доступу до повноцінної освіти дітей та молоді. Українська делегації, на чолі з Міністром захисту довкілля та природних ресурсів Русланом Стрільцем, постійно працювала над закріпленням відповідних посилів та зобов’язань щодо засудження військової агресії та терористичних дій росії,  підтримки України  у  Заяві Міністрів Довкілля, яку схвалено за результатами Конференції.

Слід відзначити, що  Партнерською мережею "Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні", зокрема експертами громадської спілки «Центр сталого розвитку та інновацій», спільно з представниками Ірпінської громади організовано виставку, присвячену питання безпеки та освіти  під час війни, подолання наслідків військової агресії в місті Ірпінь, ранньому зеленому відновленню навчальних закладів, а також продемонстровано досягнення та розробки з питань освіти в інтересах сталого розвитку в України, серед яких слід відзначити інтерактивні, психологічні та екологічні ігри та підходи. raqqa-sl.co

Детальніше про всі події заходу можна дізнатися на офіційній сторінці Конференції у мережі Facebook.

З усіма документами Конференції можна ознайомитися на офіційному сайті ЄЕК ООН.