В рамках діяльності щодо поширення обізнаності місцевих громад на ландшафті Київського та Житомирського Полісся Програма малих грантів ПРООН/ГЕФ 2 серпня 2016 року в м. Малин в приміщенні Малинської міської ради взяла участь в круглому столі, присвяченому обговоренню можливостей в залученні ресурсів зовнішньої допомоги, в тому числі грантів для підтримки сталого розвитку громад.
Круглий стіл був організований громадською організацією «Відкрий світ» та її активістами, Литкою Миколою, Гурою Ольгою, Василенко Марією, Василенко Миколою, Костюченко Вікторією, у співпраці з міською владою м. Малин. В круглому столі взяли участь понад 30 представників громад, громадських організації, засобів масової інформації, експертів з навчальних закладів, педагоги, медичні працівники, представники екопоселень, жінки та молодь.
Під час круглого столу учасники обмінялися досвідом у залученні ресурсів, мобілізації громад, створенні організацій громадського суспільства, легалізації діяльності об’єднань громад задля вирішення актуальних питань сталого розвитку, шляхів використання можливостей, які відкривають міжнародні організації та країни-донори перед громадами та громадськими активістами. Під час круглого столу Макарчук Мар’яною було презентовано можливості освітніх та навчальних грантів для молоді та громад. Представники громадської організації «Відкритий світ» розповіли про досвід створення та функціонування громадської організації, надали корисні поради із власного досвіду у формуванні команди громадської організації, пошуку ресурсів, написанні заявок, отриманні грантів, та що найголовніше, результатів від своєї діяльності для громади, учнів, студентів.
Програма малих грантів презентувала нові можливості та підходи роботи в циклі ГЕФ-6, зазначаючи, що саме локальні рішення є унікальними у вирішенню глобальних екологічних проблем. Не минулося і без обміну досвідом, який надала Програма в циклі ГЕФ-5, зокрема під час роботи в 2015 році в проекті ПМГ ГЕФ зі встановлення сонячного колектору для обігріву води в Малинській центральній районній лікарні, який громада згадує із вдячністю не тільки як благо, але і як досвід проектної міжнародної діяльності, співпраці громадських активістів та влади, розбудови та розширення можливостей організацій громадянського суспільства та новостворених партнерств. Представник громадської організації «Екологічне майбутнє» Бондар Анастасія поінформували учасників про можливості процесу «Довкілля для Європи», який підтримується ЄЕК ООН, та провела анкетування серед учасників.
В цьому сенсі хочеться привітати учасників круглого столу з продуктивною та гармонійною роботою по мобілізації організацій громадянського суспільства у залученні та використанні міжнародних ресурсів та подякувати громадським активістам-тренерам Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ з громадської організації «Відкритий світ» та Партнерської мережі «Освіта для сталого розвитку», які в червні цього року взяли участь у тренінгу з управління проектами (для грантових проектів, які адмініструються Програмою малих грантів ПРООН/ГЕФ), а вже менше ніж за 2 місяці провели захід для інформування своєї громади з метою розширення її можливостей задля досягнення сталого (збалансованого) розвитку з міжнародною та місцевою підтримкою.
Окремо хотілося б відзначити молодих активістів Матер”ян Естер, Охріменко Валентину, Конотовську Ольгу, Гелю Олександру, які представляють громадську організацію «Молодь в дії», та стали активними учасниками обговорень та консультацій з експертами.