5-7 липня в Будапешті (Угорщина) пройшла 7-а Міністерська Конференція з питань довкілля та охорони здоров'я. #7MCEH визначила майбутні пріоритети та зобов’язання щодо навколишнього середовища та охорони здоров’я для Європейського регіону, зосередивши увагу на вирішенні проблем у сфері здоров’я зумовлених потрійною екологічною кризою: зміною клімату, втратами біорізноманіття та забрудненням навколишнього середовища. Конференція:
-
активізувала конкретні дії та співпрацю між країнами та секторами для подолання нагальних екологічних загроз здоров’ю в контексті відновлення після пандемії та енергетичної кризи;
-
надала можливість представити передові практики та поділитися знаннями та досвідом;
-
а також започаткувати нові партнерства, спрямовані на вирішення основних проблем навколишнього середовища та здоров'я;
-
сприяти залученню молоді до політики та дій щодо навколишнього середовища та здоров'я.
Українську делегацію очолила заступниця Міністра охорони здоров'я України з питань європейської інтеграції пані Марина Слободніченко. Крім того, Міністр охорони здоров'я України пан Віктор Ляшко звернувся до учасників Конференції в онлайн-форматі та закликав регіональну спільноту підтримати Україну в її боротьбі проти російської агресії та наголосив на катастрофічних наслідках війни для всього Європейського регіону, зокрема у сфері охорони здоров’я та довкілля.
Основним документом Конференції стала узгоджена Декларація з конкретними зобов’язаннями щодо прискорення дій щодо:
-
аспектів зміни клімату, забруднення навколишнього середовища, деградації землі та втрати біорізноманіття, що стосуються здоров'я;
-
відновлення шляхом сприяння здоровому та справедливому переходу.
Особлива увага під час Конференції була приділена залученню та участі молоді у прийнятті рішень та дій щодо довкілля та здоров’я. Понад 50 молодих людей з різних країн Європейського регіону взяли участь у Молодіжному форумі «Generation Green: Youth Pre-event to the #7MCEH», який відбувся 4 липня 2023 р., за день до Конференції. Його метою було надати цим молоді необхідні знання та навички для ефективної участі в інтенсивних зусиллях з адвокації та змістовної взаємодії з різними зацікавленими сторонами під час Конференції. Крім того, молодь звернулася до аспектів здоров’я потрійної кризи зміни клімату, втрати біорізноманіття та забруднення навколишнього середовища, завершивши переговори щодо Декларації молоді, яка 6 липня була прийнята на Конференції міністрів.
Представниця Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні» та членкиня Регіональної Молодіжної платформи ЄЕК ООН щодо освіти в інтересах сталого розвитку пані Валентина Кириченко поділилася кращим досвідом молодіжних та орієнтованих на молодь ініціатив, взяла активну участь у Молодіжному форумі та пленарних сесіях Конференції міністрів, а також долучилася до розробки Молодіжної декларації, особливо в контексті розділу щодо зобов’язань у сфері якості інформації та освіти.