23-24 листопада у Києві відбувся форум «Кліматична освіта 2018: Цінності та тренди», метою якого є обмін досвідом та найкращими практиками з інтегрування екологічних питань у формальну та неформальну освіту. В заході взяли участь близько 120 учасників із усієї України, серед яких освітяни, представники громадських секторів та інші небайдужі до питань охорони довкілля.
Організаторами Форуму виступили ГО «Колегія екологічної освіти «Світ Освіт» та Кафедра метеорології та кліматології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Захід відбувся за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні та мережі неурядових екологічних організацій «Українська кліматична мережа».
У перший день Форуму відбулася панельна дискусія з громадськими активістами, освітянами та представниками органів влади, які обговорили важливість транслювання екологічних цінностей в суспільство та роль закладів освіти у цьому. Крім того, учасники заходу мали можливість обмінятися досвідом. Так, Партнерська мережа «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні» організувала невеличку виставку своїх розробок та кращих практик.
Другий день Форуму був присвячений майстер-класам, презентаціям, тренінгам з екологічної освіти тощо. Зокрема, представники Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні» провели невеличкі тренінги по екологічних іграх «Зелений менеджер» та «Мережа життя». Також було представлено навчальний комплект «Озонекшн», який спрямований на підвищення рівня обізнаності серед учнівської молоді, віком від 13 до 16 років, у закладах загальної середньої освіти щодо проблеми зміни клімату та необхідності захисту озонового шару.
Партнерська мережа «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні» дякує організаторам та учасникам Форуму за можливість обмінятися досвідом та думками. Сподіваємося на подальшу співпрацю та чекаємо на нові зустрічі.