Результати роботи Всеукраїнської учнівської екологічної конференції «Вивчати, щоб зберегти»

8 грудня 2021 р. успішно проведено Всеукраїнську учнівську екологічну конференцію «Вивчати, щоб зберегти», присвячену дослідженням у галузі природничих наук. Організатором конференції виступив Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді – заклад нового типу, який позиціонує себе як Екошкола.
 
У структурному підрозділі на території агробіостанції в 2021 р. за підтримки проєкту ПМГ ПРООН-ГЕФ «Розвиток спроможності молодіжного кліматичного центру та нові можливості для сільської молоді» UKR/SGP/OP6/Y5/CORE/YCC/2020/51 було відкрито єдиний на Чернігівщині Молодіжний кліматичний центр.
У роботі конференції брали участь: учнівська молодь з Чернігівської, Житомирської та Рівненської областей, їх наукові керівники та батьки. Конференції проходила в гібридному форматі. Урочисте відкриття відбулося на базі Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді. Відкрила Всеукраїнську учнівську екологічну конференції голова оргкомітету, директор ЧОПЛ, кандидат педагогічних наук – Ганна КОЛОМІЄЦЬ. Привітала учасників Всеукраїнської конференції, розповіла про напрямки співпраці й побажала успішної роботи експерт ПМГ ГЕФ/ПРООН, координатор Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку» – Марина ДЯЧЕНКО.
 
40 юних науковців на конференції представили свої здобутки у секціях:
  -Секція 1. Агробіостанція ЧОПЛ як сучасна платформа діяльності учнівської молоді в реалізації основних положень концепції освіти для сталого розвитку й виховання;
  -Секція 2. Практичні аспекти досліджень учнівської молоді для розбудови екологічного благополуччя української держави;
  -Секція 3. Вивчення біорізноманяття природно-заповідних територій та підходи до його охорони;
  -Секція 4. Стратегія збалансованого розвитку й підходи до її реалізації через призму шкільної екологічної діяльності.