Результати семінару-тренінгу «зеленого класу» включені до національного звіту

30 жовтня 2014 року в Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління відбувся семінар-тренінг «Екологічні критерії освітніх послуг («зелений клас»)». Семінар став початком об”єднання зусиль  та прикладом співпраці в рамках Партнерської мережі освіти в інтересах сталого розвитку в України, спрямованої на вирішення завдань Стратегії ЄЕК ООН для освіти в інтересах сталого розвитку (прийнята в 2005 році в м. Вільнюс, Литовська Республіка).

Семінар відбувся за спільних зусиль партнерів та учасників Мережі, а саме Державної екологічної академії післядиплоної освіти та управління, Інституту проблем виховання НАПН України, Проекту технічної допомоги ЄС «Додаткова підтримка Міністерства екології та природних ресурсів у впровадженні Секторальної бюдждетної підтримки», Програми малих грантів Глобального екологічної фонду, проекту Шведської агенції з міжнародного розвитку (SIDA) «Освіта для сталого розвитку в дії», громадських організацій «Жива планета», «Просвіта, Екологія, Сталий розвитку», «Хвиля», «Вчителі за демократію та партнерство», Всеукраїнської газети «Розвиток та довкілля», НПП «Голосіївський» та інших учасників та партнерів. В семінарі взяли участь понад  40 осіб, в першу чергу вчителі та працівники методичних кабінетів  з 8 регіонів України, представники наукових установ та громадських організацій.

Під час заходу  учасники мали нагоду ознайомитися із здобутками, проблемами та перспективами розвитку процесу освіти в інтересах сталого розвитку (ОСР) в Україні, зокрема національної ініціативи «Зелений клас», взятии участь у тренінгу, присвяченому розвитку та посиленню компетенцій ОСР, дізнатися про діяльність та отримати методичні матеріали щодо впровадження екологічного стандрату «Зелений клас» згідно ДСТУ ISO 14024, додати до свої педагогічної скарбнички екологічну гру «Зелений менеджер», та матеріали бібліотечки «Колосок», а також ознайомитися з досягнення та можливостями Партнерсткої мережі як центру об”єднання зусиль формального, неформального та інформального навчання.

За результатами семінару  Партнерська мережа збільшила свій потенціал на 20 нових членів, що дозволить формувати політики та інструменти, обмінюуватися досвідом в цій сфері із залученням потенціалу з різних регіонів України. Обробка анкет та даних відбуватиметься до 5 листопада 2014 року, після чого контакти, досвід (матеріали та презентації) стануть доступними на нашому веб-порталі.

Слід відзначити, знаковість проведення семінару напередодні подання звіту про виконання Стратегії ЄЕК ООН в сфері ОСР  на етапі ІІІ її реалізації (2011-2015 рр.) до Секретаріату Керівного комітету ЄЕК ООН з питань ОСР Комітету екологічної політики ЄЕК.

Із звітом можна познайомитися за посиланням: /sites/default/files/imce/rep_esd_20141101ukraine_2.pdf

Вперше за історію надання звітності про стан виконання Стратегії, починаючи в 2007 (І етап), 2010 (ІІ етап) зацікавлені сторони, зокрема громадськість, педагоги та вчителі мали можливість долучитися до формування звіту та надати свої пропозиції.

За результатами анкетування, проведеного під  час семінару, можна стверджувати , що для України залишається актуальними реалізація Стратегії ЄЕК ООН з питань ОСР і після 2015 року (рік заверешення Десятиріччя ОСР, проголошеного ЮНЕСКО). Серед пріоритетів діяльності визначається підвищення кваліфікації та компетенцій вчителів, запровадженння ОСР в шкільні плани в усіх школах (на сьогоді ця ініцатива є пілотною), запровадження ОСР в навчання вищої школі, під час підвищення кваліфікації.

Користуючись нагодою, висловлюємо щиру подяку всім учасникам та парнерам процесу ОСР в України за внесок у підготовку Національного звіту про виконання Стратегії ЄЕК ООН в сфері ОСР  на ІІІ-ому  етапі її реалізації.