Відбувся тренінг для вчителів з питань співпраці школи та поліції

30 березня 2018 року в м. Ірпінь в приміщенні Ірпінського економічного коледжу відбувся тренінг для вчителів з питань співпраці школи та поліції, в якому взяли участь понад 150 учасників - заступники директорів і голів методоб’єднань, вчителі  початкової освіти; методисти,класні керівники 5-7 класів.

         Тренінг проходив в рамках реалізації проекту «Розвиток платформи для взаємодії поліції та громади», який фінансується Європейським СоюзомМетою тренінгу було надання методичної, інформаційно-просвітницької підтримки з питань реалізації положень програми «Школа і поліція». Один із завдань проекту є створення безпечного середовища серед школярів та підлітків через співпрацю поліції та школи на рівні громади з  орієнтацією на попередження проблеми. Одним із завдань проекту є розробка безпечних моделей шляхом створення інтерактивного продукту «Безпечна громада». Зокрема, під час тренінгу  була презентована інтерактивна гра та надана для проведення відкритих уроків-презентацій представникам шкіл та освітніх установ м. Ірпінь. Відповідно до Програми «ШКОЛА І ПОЛІЦІЯ», яка затверджена Міністерством освіти і науки України,  школа і правоохоронний орган – це одна команда, а роль працівника правоохоронного органу розширюється і передбачає профілактику та втручання на ранній стадії. а роль працівника правоохоронного органу розширюється і передбачає профілактику та втручання на ранній стадії. Присутність правоохоронця у шкільних закладах розглядається як показник того, що відбуваються певні заходи, що гарантують безпеку у школі та формують середовище, сприятливе для навчання. Для громадян поліцейські машини, припарковані перед школою стають ознакою того, що відбуваються певні позитивні заходи.

Взаємодія поліції з громадою — це підхід, орієнтований на громаду: він базується на визнанні того, що ефективність поліцейської діяльності залежить від допомоги та підтримки з боку громади, якій служить поліція, та від уміння знаходити «місцеві  рішення» для розв'язання «місцевих проблем», тобто проблем на рівні місцевих громад. “Керуючись принципом «обгороджуйся не парканом, а добрими сусідами», люди завжди воліють обирати собі помешкання там, де менше проблем із безпекою, тобто там, де ефективно спрацьовують принципи «Взаємодія поліції та громади (Community Policing)”.

Висловлюємо сподівання, що зусилля команди та партнерів проекту  стануть платформою для розвитку взаємодії громади м. Ірпінь, школи та поліції на засадах взаємної довіри задля та безпеки. 

Використовуючи отримані під час тренінгу знання щодо програми «Школа і поліція», попередження девіантної поведінки дітей та підлітків, ювенальної юстиції, розроблену проектом інтерактивну гру «Безпечна громада», інструменти Форум-театру, протягом квітня ц.р. в школах Ірпеня будуть проведені відкриті уроки-презентації, за результатами яких школа-переможець отримає комплект мультимедійного обладнання для поширення  досвіду та  кращих практик взаємодії громади-школи-поліції.