1-2 липня 2017 року в м. Чернігів за підтримки Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ (ПМГ ПРООН/ГЕФ), Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку», Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції в Чернігівській області, Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді (ЧОЛП), Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка (ЧНПУ) та громадських організацій з різних регіонів України відбувся Третій Всеукраїнський дитячий екологічний форум «Діти за довкілля: Майбутнє обираємо Ми!».
До участі в Форумі долучилися понад 120 учасників з різних регіонів України, Чернігівської, Луганської, Рівненської, Житомирської, Київської областей та м. Києва. Експерти Українського товариства охорони природи, Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, Національного університету імені Тараса Шевченка, Житомирського національного агроекологічного університету, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді, національних acheter du cialis en ligne парків «Голосівський», «Мезинський», «Ічнянський», Регіонального ландшафтного парку «Ялівщина», «Ніженський», Державного дендрологічного парку «Тростянець», Чернігівського історичного музею ім. В.В. Терновського, громадських організацій «Екологічне майбутнє», «Український екологічний клуб «Зелена хвиля», «Школа Екосервісу», Чернігівської міської організації Всеукраїнської екологічної ліги та інших наукових та громадських установ долучилися до обговорень з актуальних питань розвитку системи освіти в інтересах сталого розвитку (ОСР) в Україні; обміну досвідом щодо кращих практик, методик та інструментів впровадження принципів ОСР у формальну та неформальну освіту.
Молодь відіграє активну роль в захисті навколишнього природного середовища, особливо в таких сфер як зміна клімату та захист біорізноманіття. Молодь мобільніше, за інші цільові групи, реагує на зміну способу життя, що впливає на довкілля. Це здійснюється через власну позицію, школи, молодіжні громадські організації. Свідомість та дії молоді опосередковано впливають на їх батьків, родичів та сім’ї, ось чому молодь є потужною рушійною силою у практичній діяльність із запобігання глобальним екологічним проблем. Підтримка діяльності дітей та молоді є один із пріоритетних напрямків діяльності ПМГ ПРООН-ГЕФ, оскільки саме молодь виступає ефективним носієм виконання зобов’язань та консолідації зусиль з питань довкілля та сталого розвитку. Глобальні екологічні конвенції також підтримують діяльність дітей та молоді задля досягнення своєї мети. І мета української молоді – вивчити міжнародний досвід, розробити та запровадити власні рецепти впровадження освіти в інтересах сталого розвитку. Ці теми та тези стали основними дороговказами для учасників Форуму.
В рамках Форуму відбулося нагородження переможців Конкурсу «Біорізноманіття: від міжнародних договорів до локальних дій», презентація наукових досліджень молоді «10 хвилин Лідерства” на території на агробіостанції ЧОЛП та навчально–наукової станції ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка, презентація нової двомовної книги «Різнокольорові казки» та різнокольоровий майстер-клас, автограф-сесія від письменниці Олени Крижановської. В рамках Форуму були проведені численні майстер-класи, квести від Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5, Чернігівської обласної станції юних натуралістів, НПП «Голосіївський», НПП «Мезинський», Чернігівського національного педагогічного університету, Сєвєродонецького міського Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Чернігівського міського центру туристично-оздоровчої роботи, які гармонійно доповнювали пленарні та секційні засідання, допомагали молодим лідерам, озброїтися новими знаннями та навичками.
Окремо хотілося б відзначити, що юні митці також підтримували та долучилися до 2-денної роботи Форуму, та дарували гарний настрій та незабутні враження, зокрема творчі дитячі колективи та агітбригади Чернігівщини, а саме Дитячий зразковий хор «Сяйво» Ніженської дитячої музичної школи, танцювальний колектив Чернігівського національного педагогічного університету, загальноосвітня школа №32 м. Чернігова, Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді.
Всі учасники отримали дипломи, пам”ятні подарунки та призи, книгу «Різнокольові казки”, нову екологічну гру «Мережа життя», та інші інформаційно-просвітницькі матеріали, і що не менш важливо, нові знайомства, досвід, контакти та започаткували нові партнерства.
Організатори заходу дякують Програмі малих грантів ПРООН ГЕФ, місцевій владі, науковцям, громадським організаціям за підтримку в організації та проведенні Форумі, всім учасникам з різних куточків України за можливість поспілкуватися, обмінятися розробками та ідеями, а також практичними інструментами щодо їх втілення, отримати позитивний заряд енергії та натхнення для втілення подальших задумів.