II-й Всеукраїнський дитячий екологічний форум «Діти за довкілля: Майбутнє обираємо Ми!»

4 червня 2015 року відбулося відкриття II-го Всеукраїнського дитячого екологічного форуму, організованого Партнерською мережею «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні» за підтримки Програми малих грантів Глобального екологічного фонду та Програми Розвитку ООН, Міністерства екології та природних ресурсів України і Державної екологічної академії післядипломної освіти і управління.

З вітальним словом звернувся до учасників форуму Сергій Іванович Курикін, заступник Міністра екології та природних ресурсів України. Він наголосив на тому, що впровадження освіти в інтересах сталого розвитку є одним з пріоритетних завдань для України, а також додав, що впровадження адекватної політики в цій сфері просто неможливе без активної участі громадянського суспільства, вчителів та молоді. Тому співпраця державних установ, громадянського суспільства і  науково-освітніх закладів – це є той ідеальний варіант, за якого ми дійсно можемо вирішити це питання на сучасному рівні. Олександр Іванович Бондар, ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління привітав учасників та зазначив, що потенціал молодих учасників Форуму та їх керівників, громадських лідерів є саме тією рушійною силою, яка дає можливість будувати в Україні систему освіти в інтересах сталого розвитку (ОСР) відповідно до Стратегії ЄЕК ООН "Освіта в інтересах сталого розвитку", яка була прийнята у Вільнюсі 2005 році. Зазначив на важливості об’єднання зусиль екологів, педагогів, науковців, громадськості, міжнародних організацій для розвитку ОСР в Україні в період світового перегляду напрямків та цілей розвитку цього процесу після 2015 року, підготовки до зустрічі високого рівня Міністрів довкілля та Міністрів освіти в рамках конференції "Довкілля для Європи" в червні 2016 року в Грузії. Сергій Сергійович Волков, старший програмний менеджер, керівник сектору сталого розвитку, енергетики та навколишнього середовища Програми Розвитку ООН в Україні, наголосив на тому, що йому дуже приємно бачити таку кількість юних захисників природи, подякував їм за те, що вони переймаються цим питанням та додав, що саме діти та молодь є тою рушійною силою, що може вплинути на стан довкілля в майбутньому.

У Форумі взяли участь більше 200 учасників з 20 областей України. Зокрема, 100 школярів-активістів, 60 вчителів, науковці, представники молодіжних та дитячих громадських організацій, державних інституцій та вищих учбових закладів. Цього року Форум особливу увагу приділяє дітям-сиротам та дітям-переселенцям.

Програма Форуму зацікавила, як представників освітніх закладів та молодіжних громадських організацій, так і школярів. У рамках Форуму пройшла конференція та круглий стіл на тему «Актуальні питання розвитку системи освіти в інтересах сталого розвитку (ОСР) в Україні» за участю провідних українських та міжнародних експертів у сфері освіти та вчителів з усіх регіонів України, які сформували платформу для обговорення та визначення основних напрямків розвитку освіти в інтересах ОСР в Україні та обміну досвідом щодо найкращих практик впровадження принципів ОСР. По результатам Форуму було розроблено та підписано Добровільні зобов’язання учасників. З матеріалами круглого столу можна ознайомитися в розділі "Навчально-пізнавальні матеріали".

Під час Форуму були підведені підсумки Всеукраїнського дитячого конкурсу «Друге життя побутових відходів», визначені переможці та нагороджені почесними грамотами та цінними подарунками.

Для учнів 7-9 класів з різних областей України було організовано екологічну виставку, що включала виставку органічної косметики, фіто-чаїв, фотографій, зеленого туризму, еко-дизайну та конкурсних робіт «Друге життя побутових відходів». Крім того, для школярів підготовлено ряд майстер-класів та проведено дві еко-гри, «Зелений менеджер» та «Зелене місто майбутнього».